اخبار

ابداع روش جدید جراحی آندوسکوپی (PIT) برای بیماران با high grade VUR برای اولین بار در دنیا

این روش که با نام اختصاری PIT و یا همان روش (Periureteral Injection Technique) شناخته می شود باعث افزایش میزان موفقیت جراحی اندوسکوپی (high grade VUR) از 50 تا 60 درصد به حدود 80 تا 90 درصد می شود.

Post with Slider
     

حدود 3 دهه است که روش جراحی آندوسکوپی برگشت ادرار با تزریق ماده حجم دهنده زیر سوراخ حالب ارائه شده است. از مزایای عمده این روش طول مدت بیهوشی و زمان بستری کمتر نسبت به روش جراحی باز می باشد و برای بیماران هیچگونه برش جراحی داده نمی­شود ولی عیب عمده این روش عدم موفقیت بالای آن برای بیماران با برگشت ادرار (ریفلاکس) با درجه بالا (high grade) می باشد.

اینجانب دکتر سیدعلاءالدین عسگری، به عنوان یک محقق ایرانی توانسته ام با ارائه یک روش جدید جراحی آندوسکوپی برای اولین بار در دنیا باعث افزایش موفقیت جراحی آندوسکوپی گردم. بنده در این روش جدید با ایجاد تغییراتی در زوایای تزریق و عمق آن باعث افزایش میزان موفقیت از 55-50% به 90-85% شده ام. این روش جراحی در مجله معتبر پزشکی Pediatric Journal of Urology به چاپ رسیده است.

لازم به ذکر است که برگشت ادرار (یا ریفلاکس) شایعترین عامل زمینه ای عفونت ادراری در انسان بوده و این روش سبب کنترل بهتر عفونت ادراری و پیشگیری از آسیب کلیوی ناشی از آن می گردد.

image-desc

لطفا فقط به آدرسهای ذکر شده و ساعاتی که در بخش زمانبندی مشخص شده مراجعه نمایید.

تلفن تماس مطب:

013-33113793

 

تلفن تماس بیمارستان رازی:

013-33525259

 

s_a_asgari@gums.ac.ir

آدرس مطب:

رشت، چهار راه گلسار، خیابان نواب، جنب داروخانه آریانفر، ساختمان پزشکان سنا

 

آدرس بیمارستان رازی:

رشت، خیابان سردار جنگل، مرکز آموزشی، درمانی، تحقیقاتی رازی، بخش ارولوژی

آخرین اخبار